Buda születése

Sicambria, Fehéregyháza, Vetus Buda, Ó-Buda

Buda születéséről a mai történettudomány szinte semmit nem tud, amit pedig a hivatalos iratok közölnek, azok számos helyen ellentmondanak önmagukkal illetve más történelmi ténnyel. Az alábbi leírás egy egészen más szemszögből mutatja be Buda születését, amely az ez idáig fellelhető dokumentumokra támaszkodik.


AJÁNLÓ

Óbuda feltárásának kezdetekor nem kutatások indultak (földrajzi-hidrológiai-geomorfológiai környezettel azonosítva az oklevelek által leírt adatokat), hanem a romokat igyekeztek megfeleltetni a teóriáiknak. Végzetes hibát vétettek...

A Középkori oklevelek amik Óbuda városáról szólnak, azt árulják el nekünk, hogy ez a város bizony nem a ma Óbudának ismert területen található! Az 1932-ben kezdődő Óbudai lakótelep program építkezéseinél előkerülő romemlékeket próbálták történészeink az okleveles emlékekkel összeegyeztetni. Csakhogy ez még a legcsekélyebb mértékben sem sikerült nekik. Sem az oklevelek, sem a metszetek-térképek egyáltalán nem igazolják azt, hogy a ma Óbudai főtér környékén lett volna az Óbudai királyi vár és egyházi központ. Sőt, képünk-metszetünk egy darab sincs róla az 1750 elötti időkből! Ez hogyan lehetséges?

A mai Óbudáról nincsenek korabeli metszetek, és oklevelekkel sem tudják igazolni a mai Óbudán feltárt romos területet! Az Árpád-híd környékén fellelt romok képi-okleveles azonosítás nélküliek!

"A Drugethék is birtokolták azt a várat, amit téveszmés történészeink az "óbudai királynéi várnak" fantáziálnak. E vár romemlékeit a Kálvin közben, a református parókia pincéjében lehet megtekinteni. Ma is a tudománytalan téveszméket reklámozzák a múzeumokban, és nem akarnak szembesülni azzal a ténnyel, hogy amit ők Óbuda városának idealizálnak, az a nagy szigeten lévő középkori települések, Révjenő és Újbécs középkori telepei. A középkori vízrajzi helyzet nem ismerete okozta ezt a történészi téveszmét, amely rögeszmévé-dogmává fajult, s így még napjainkban is a pesti oldalra fantáziálják ezeket a településeket, holott okleveleinkből köztudott, hogy az Árpád-kori Buda, a prépostság és Pest-hegyi (Csillaghegy) új vár tartozéka Révjenő, és a későbbi Újbécs, amelyet a Pest-hegyi Buda (ÓBUDA!) polgárai kapnak meg, ezért Pest (Pesthez, a pesthegyi Budához tartozó sziget)!

Azért kell ezt ilyen formában leírni, mert a középkori vízrajzi helyzettel tisztában nem lévő, és a történészi Óbuda elképzelése során a tévképzetes történészeink a "Pesthegyi Budát" (Novi Montis Pestiensis castrum Budát) megmagyarázni nem tudják, és ezért azt a mai Buda várával mossák egybe. Ezért van az, hogy a IV. Béla korabeli Buda emlékeit sosem találták a mai Buda várában, hiszen azt csak jóval később, 1304. év környékén Károly Róbert építteti, méghozzá pont az Interregnum miatt, mert Óbudára nem engedték bevonulni.

A mai lapos Zichy-féle főtérrel nem tudták a Pesthegyi Budát összemosni, arra meg nem jöttek rá - pont az Újbécs várából (hamis királynéi vár) előkerült díszes épületrészek miatt -, hogy Óbuda városa jóval északabbra létezett. Összemosták tehát a Pesthegyi Buda nevet a mai Budával.

Természetesen ezt a történész rögeszmét a dilettáns Wikipedia is átvette és hirdeti. E wikipédisták ez ügyben a másodlagos, a történész téveszmés forrásokból írják az alapjában valótlan, Óbudáról szóló oldalakat. A digitális világnak van egy olyan hozadéka, hogy az Interneten keresett szavak oldalankénti találatait sorrendbe rakja, és ezáltal a múzeumi régészek-történészek írásai rögtön meg is buknak az értelmes olvasó számára, hiszen a témával kapcsolatos, a területre vonatkozó oklevelek is megjelennek a találati oldalon. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy ezeket a kutatási szó-kapcsolatokat ilyesformán, rajtam kívül, talán senki nem keresi. És így senki, vagy csak nagyon kevesek számára lesz egyértelmű, hogy a történészi hamis királynéi vár, az valójában az a Theutonic-villa (Werner comes vára), melyet a szigeti apácák megkapnak és Drugeth-palotájának is hívják. Ez a keresztes lovagvár sosem volt az óbudai királyi és királynéi vár. Méghozzá azért, mert Óbuda városa hegytetőn és hegyoldalban létezett, nem pedig egy szigeten
"

Responsive image
A "János Lovagok Kórháza" feliratnál (a békásmegyeri Kálvária hegyen) valójában a Szent Péter-Pál prépostság létezett

Sicambria, Etzelburg, Buda
Az Árpád-kor krónikása, Kézai Simon XIII. századból származó és a hunok történetével foglalkozó krónikájában Pannónia elfoglalásáról, a rómaiakkal vívott nagy csatáról azt írta, hogy a hunok Sicambriánál keltek át a Dunán, ott aratták nagy győzelmüket, s a harcban elesett vezéreiket az Országútnál, a Köves-völgynél temették el, ahol a "Bálványkő" volt. Ez a Sicambria lett Attila városa, melyet a németek Etzelburgnak, a magyarok viszont Budának neveztek.
A Duna folyása és szigetei
A római korban - de még a magyar időkben is - a Duna egy mai szemmel egészen elképesztő mederben folyt. Az ásatások, fúrások és irodalmi adatok alapján tudjuk, hogy a Kr. u. 41-54. között létesült Aquincum rendkívül gazdag volt vízfolyásokban és karsztforrásokban. A települések, utak és hidak a víz által szétszabdalt szigeteken, terasz- és zátonyszigeteken létesültek, s az akkori medrek és holtágak a maihoz képest lényegesen eltérő vízrajzi hálózatot mutattak.
Felhévíz
Mit mond nekünk ezen okirat? Felhévíz Pilis megyében található fel és hévíz tehát meleg vízzel működő malma van a kolostornak, amit a Sicambriából folyó patak táplál. Tehát már csak ezen okmány szerint sem lehet Felhévizet a ma ismert Pest-Budai vár környékén keresni!
Pazanduk, Kissing, Békásmegyer
Pazanduk már II. Endre király 1212. évi oklevelében a káptalani terület északi határaként van megjelölve (inde cum tribus villis, videlicet Megér et duabus villis Pazanduc participando vádit usque Danubium), I. Lajos király 1355. augusztus 26-i oklevelében azonban csupán Tebesere van északi határként feltüntetve, ahol a város területe Megyer határával érintkezik.
Tárnokvölgyi csata
A szövevényes történet szálai a Krisztus utáni negyedik-ötödik század fordulójára vezetnek el bennünket, amikor a hunok a mai Dunántúlon szembe találkoztak a rómaiakkal. Ennek részleteiről, az esetleges harci eseményekről a korabeli történeti források hallgatnak, ám egy Tárnokvölgynél a hunok és rómaiak között megvívott csata Kézai Simon 1280-as években írott krónikájának lapjain mégiscsak bevonult a magyar történelembe.
A honfoglaló magyarok
A magyarok árpád fejedelem vezetésével átkeltek a megyeri révvel a Dunán, ahol e rév már évszázadok óta működött azon a helyen. Amikor átértek, a mai Békásmegyer területén léptek partra, s egész Felhévízig mentek, ahol melegvizű források fakadtak.
Kurszán vára
Kurszán várának létezéséről az írásos emlékek által tudunk, de eddig sajnos még nem találtuk meg. Feltételezéseink szerint ez volt az a vár, amelyet elsőként vettek birtokba a honfoglaló magyarok, s amelyet tévedésként a mai óbudai Amfiteátrumba helyeznek.
Árpád halála és sírja
Árpád haláláról Anonymus tesz említést a Gesta Hungarorumban: "Ezután az Úr megtestesülésének kilencszázhetedik esztendejében Árpád vezér is elköltözött ebből a világból. Tisztességgel temették őt el egy kis folyónak a forrása felett, amely kőmederben folyik alá Attila király városába. Egyszersmind ott a magyarok megtérése után a Boldogságos Szűz Mária tiszteletére egyház épült, amelyet Fejérnek hívnak"
Kovácsi (Kuachi)
Kovácsi település IV. Béla király adománya útján alapíttatott, a ciszterci apátság révén, 1254-ben.
Fehéregyháza
1702-ben a veszprémi püspök pert indít az esztergomi érsek ellen a budai tizedek ügyében. A per során készített és a tizedkerületekre vonatkozó összeírás többek között a következőket tartalmazza...
Árpád-házi királyok idején
Az első Buda fejlődéséről rengeteg írásos emlékünk maradt fenn, amit ha a mai Buda helyett rávetítünk az eredeti Budára, máris egy új és érthető történelemmel találjuk szembe magunkat.
Interregnum - Károly várépítése a mai Budán
I. Károlyt először 1301-ben koronázták meg, de mivel ez nem a magyar Szent Koronával történt, ezért magyar részről nem ismerték el királynak. Csupán a harmadik, 1310-es koronázásakor válhatott a Magyar Királyság (huszonhatodik) királyává, de a történelemtudomány 1308-at, az őt érvényesen királlyá választó országgyűlés évét tekinti uralkodása kezdetének.
Wolfgang Lazius térképe, 1556.
Wolfgang Lazius 1556-ban készült térképe több dolgot is elárul számunkra. Elsőként is összpontosítsunk az Alt Ofen feliratra, ami kétségkívül Óbudát jelenti! Az ám, de ez az Óbuda magaslaton látható!
A magyarok kimenekítése Óbudáról, 1598.
1598-ra Buda környéke közel s távol teljesen elnéptelenedett, mert a keresztény jobbágyokon kívül mások nem lakták a szóbanforgó vidéket. Katonai szempontból ez kétségtelenül nagy eredmény volt, mert a budai török várőrséget megfélemlítette s a budavári lakosság élelmezését megnehezítette, nemzeti szempontból azonban pótolhatatlan veszteséget jelentett, mert az elköltöztetett lakosság helye a legtöbb esetben pusztán maradt a török hódoltság végéig, a török hódoltság után pedig idegen telepesek szállták meg a magyarság ősi lakhelyeit, amelyek a honfoglalástól kezdve mindig magyar kézen voltak.
A törökök alóli felszabadulás után
Az 1690. évi népszámlálás adatai alapján tudjuk, hogy az egyesített Pest-Pilis-Solt vármegyék területén összesen csak 85 lakott hely volt, amelyek nagy részében is csak néhány ember élt.
Az Esztergomba menő út (via magna strigoniensis)
A Duna belső, hajózható medre a nyugati hegyek oldalában volt a középkorban, ami a dunai hajóhad kikötőjeként is működött. Ugyanott a meredek hegyoldalban és a belső Duna-parton vízimalmok léteztek. A ma Óbudának ismert terület pedig csak egy homoksziget volt a sok közül.
A hamis Zichy-térkép, 1759.
Nem lehet úgy óbudai témáról írni, hogy az óbudai határjárásokba ne ütköznénk bele. Aztán, hogy ezek a napjainkban is hivatalosan hirdetett és elfogadott óbudai határjárások mennyire hitelesek, azt a következőkben látni fogjuk.


AJÁNLÓ

Kutatások

Buda történelmét számos esetben kutatták.

Az első ásatás Aquincumban, 1778.
1778. február 11-én kezdődött el a mai Flórián tér alatt Schönvisner István ásatása, amely során Aquincum egykori katonavárosának részét képező nagyobb fürdőnek, a Thermae Maioresnek a sudatoriumát, vagyis az izzasztó, meleg vizes fürdőrészét tárta fel. Ezzel a tervezett ásatással megindította hazánkban a pannoniai provinciális kutatásokat, s így méltán tekinthetjük a magyar régészet atyjának.
Látható bizonyítékok
A régi út és az egykori vár nyomai a mai napig láthatók és kézzel meg is foghatók, azonban ezt a mai áltudományos dogmák nem képesek és nem is akarják elismerni.


Téveszmék

Buda valós történelmének megismerését sorozatos baklövések és a történelmi tények negligálása kísérik, amit a dilettáns történészeink is rendszeresen elgáncsolnak, akadályozva ezzel az igazság felszínre kerülését. Az alábbiakban felsorolunk pár ilyen esetet, hogy az olvasók értsék a probléma mikéntjét és mélységét.

A Radl-malom
Történészeinknek a Hamis Óbudájukhoz - Zichy Főtér környékének romterületéhez - hozzá kellett erőltetni valahogy az okleveleink leírásait az óbudai patakmalmokról és forrásokról. Így tehát azt csinálták, hogy a téveszméikhez ferdítették hozzá a tényeket!
A Pölchen-malom
A mai Csillaghegy keleti oldalán, az Árpád strandfürdőnél létezett a Fehéregyháza forrástava, itt állt tehát az a Pölchen-malom, aminek földrajzi helyéhez viszonyítva határozták meg az Óbudai Fehéregyháza földrajzi helyét..
A Sicambria-oklevél
Az oklevél arról szól, hogy Erzsébet királyné Sicambria városában alapította a klarissza apácakolostort. Tehát az értetlen Schönvisner, ostobaságot adott elő a könyvében!
Szent Péter prépostsági bazilika
Az egykori Buda területén emelkedett Árpád sírja felett a Szent István koráig visszavezethető Fehéregyház. Itt állt az Orseolo Péter királynak tulajdonítható Szent Péter és Pál prépostsági templom és királyi szálláshely, amely a XIV. századtól a török időig a királynék várkastélya. Nagy Lajos édesanyja, Erzsébet királyné építtette Szűz Mária tiszteletére az új, fényes prépostsági templomot a tatároktól lerombolt és idővel elpusztult régi helyébe.
Aranyhegyi patak feletti középkori híd
Az Aranyhegyi-patakon átívelő híd rajza, valamint a híd térképi ábrázolása fedi fel számunkra Óbuda pontos földrajzi helyét.
Puszta Templom
A "Puszta Templom" nem Kissing temploma, és nem is csak egy templom, hanem Monoszlo Lodomér esztergami érsek tornya és vára!
Szentlászló település
Előkészületben!


AJÁNLÓ

Viták

Origo téveszme

2022. november 18-án megjelent egy cikk az Origo-n Árpád fejedelem sírjáról. A cikk bevezetőjében hangzatosan írják: "A magyar történelem talán leghíresebb személyisége, a honfoglaló magyar törzsszövetség nagyfejedelme, Árpád vezér neve mindenki számára jól ismert annak ellenére, hogy rendkívül szegényesek mind az életével, mind pedig a halálával kapcsolatos források. Árpád, aki a Kárpát-medencében új hazát teremtett a honfoglaló magyarság számára, a legelfogadottabb nézet szerint 907-ben, a magyarság fennmaradása szempontjából sorsdöntő pozsonyi csata alatt, vagy nem sokkal a fényes magyar győzelemmel végződött ütközet után halt meg, bár egyes történészek ennél valamivel korábbra teszik a nagyfejedelem halálát. De nem csak Árpád halálának a körülményei tisztázatlanok, hanem a végső nyughelyének helyszíne is. Amit tudni lehet a középkori krónikákból, hogy a magyar nagyfejedelmet Fehéregyházán helyezték örök nyugalomra, ám e titokzatos településnek szabályosan nyoma veszett a történelem vérzivataros évszázadaiban. Egy nemrég előkerült 18. századi térkép azonban új, ígéretes nyomra vezethet Árpád temetkezési helyének kutatásában".

Erre az orbitális baromságra az ÁRPÁD FEJEDELEM SÍRJA AZ ÓBUDAI FEHÉREGYHÁZA nevű Facebook-oldal szerkesztője ad frappáns választ:

"Megint olvastam Árpád fejedelemről egy valótlan írást, mely teljesen nélkülözi a hiteles adatokat. A cikkíró a legkisebb fáradtságot sem vette, hogy hiteles adatokat szerezzen be Árpád fejedelem halálával kapcsolatban. És ezért az írásának már az első, második és harmadik mondata is hamis, valótlan és az olvasók nagyon ronda megtévesztése! Nem is nevezhető írónak, aki a netes találatokat összezagyválja egy cikkbe. Az ilyen és hasonló cikkeknek egyáltalán nem szabadna megjelenni, még online felületen sem, mert hatalmas kárt okoz e témával kapcsolatban. Tisztázzunk akkor ismét pár dolgot!

Nem, Árpád fejedelem nem vett részt 907-ben abban a csatában, ami nem Pozsonynál történt, ugyanis a támadás pont az ő halála miatt indult! (a csata Breclav mocsárváránál, a második morva központnál történt, a folytatása pedig Enns váránál). A Tarih-i Üngürüsz leírja, hogy életében senki sem támadt Árpád ellen, nyugalomban élte le az életét, megöregedett, "eljött a napja". Nem, egyáltalán nem veszett el Óbuda promontorio Fehéregyháza, csak a történészek a prekoncepciók és a Zichy Főtérfantázia Óbuda városuk érdekében a Hármas-határhegyre hamisították még a helymeghatározó Pölchen-malmot is. Korcan szakrális fejedelemről tudunk, és bizony a tény az, hogy a régebbi Buda, Veteris Budensis szakrális területén áll ma is a várának a tornya, a Szűz Mária prépostsági templommal egybeépülve. A történészeink bénasága miatt megszült Györffy-féle "sztyeppei" butaságot is ideje lenne már elfelejteni, nem kóvályogtak a fővárosban téli-nyári szálláshelyen az állataikkal! A topográfiai zavar, a történész téveszmék miatt született csak ez az elképzelés!

És NEM ŐSBUDA! Jó lenne, ha most már ezt is mindenki megértené, Buda Vetus - Alt Ofen = ÓBUDA, városa előhegye pedig Veteri Buda - Eczelburg - Attila vára - Sicambria!

És nem, nem a krónikáink adatait kell fenntartással és kritikával kezelni, hanem korunk dilettáns íróinak a zagyvaságait! Árpád fejedelem sírhelyéről oklevéllel rendelkezünk! Pannónia a Pilisben található - Óbuda - Attila vára ugyanott - FŐVÁROS! Priszkosz nem a fővárosban járt. Felkis Antal térképén pedig az én saját kezű jelölésem van, így tehát a cikkíró az én képemet nyúlta le, és forrásként nem jelölt meg. Felkis térképét északon pedig nem a bécsi út zárja le, hanem Békásmegyer hegyoldala! Ez a cikk egy ragyogó példa arra, hogy nem szabad írni egy adott témáról
(ha az illető nem jártas benne)! Így készülnek a tudatlan téveszmékből újabb téveszmék, ahogy az ökörségeket tovább másolják".

Az origo-s cikk szerzője, Elter Tamás azt írja, hogy "De nem csak Árpád halálának a körülményei tisztázatlanok, hanem a végső nyughelyének helyszíne is. Amit tudni lehet a középkori krónikákból, hogy a magyar nagyfejedelmet Fehéregyházán helyezték örök nyugalomra, ám e titokzatos településnek szabályosan nyoma veszett a történelem vérzivataros évszázadaiban". Ami nem igaz, hiszen a település romjait Egyed Zoltán találta meg a fenti cikkekben elbeszélt helyen! Ha Elter Tamás nem tudná: a régi Vetus Budát nevezték Fehéregyházának (is), amely nem egyenlő a ma is ismert (Székes)fehérvárral.

 

Sicambria = Veteri Buda = Felhévíz = Pazanduk

Két okleveles példa, hogy Spekner Enikő, B. Szabó János, és Kanyó Ferenc félreképzett történészek milyen szinten verik át az olvasóikat és vesznek mindenkit egy kalap alá, olvasatlan-tudatlannak! Az oklevelet úgy mentettem le, hogy a címsorban a forrást el tudjátok olvasni. 1938-ban jelent meg nyomtatásban ez az oklevél. Napjainkban pedig az említett kókler történészek azon ügyködnek, hogy nem létezőnek kamuzzák Sicambria városát, ami valójában megegyezik Óbuda városával. Képesek még a konkrét helyrajzot tartalmazó okleveleinket is meghazudtolni a téveszméik miatt és érdekében!

Responsive image

Responsive image

A Sicambria-mező, a felhévízi konvent malma melletti kaszálót jelenti. A Budának nevezett helység 1516-ban is Óbudát jelenti, és nem a mai Budát! Ugyanebben a pereskedésben, pár hónappal később, Felhévíz van írva, éspedig helyrajzilag ugyanott vagyunk. Többen kérdezték tőlem, odakint a terepen, hogy amit elmondtam, azt hogyan találtam meg? Így, bejelöltem a helyrajzi adatokat az oklevelek fontos adatait, és arra jöttem rá, hogy ugyanazt a területet, amit Sicambriának, az ottani kaszálónak mondanak, hívták a malmoknál Felhévíznek, és annak közvetlen közelében található az óbudai káptalan (korábbi malomjogokkal) és területe, valamint mindez Óbuda városának előhegyén található, amit Pazanduknak is hívtak, és ez a békásmegyeri Rókahegy keleti oldalát jelenti, mely a középkori Duna meder fölé magasodik, mint "promontorio" egykori Szikan hegye, ahol Franco a várát felépítette, és megalapította Sicambriát! Az alábbi fotón a "Lapide Lykaskew" látható, a város alapításának idejéből.

Responsive image
"Lapide Lykaskew" mely a középkori óbudai határjárásban is azonosítási pontként szolgált. Tehát nem a római aquaductus a lyukas-kő a határjel, hiszen ott nem is jártak! A szigetről csak elindul a Mókus utcától a határjárás, és a szigeten, a mai Barát patak torkolatánál érkezik ismét a szigetre, az esztergomi érsek várához. Hiába reménykedett abban a balfék Kanyó, hogy a határjelek megsemmisültek!

Aztán a birtokjogok miatt ugyanezen a területen még több per is keletkezik, amelyekről szintén oklevelek vannak Pazanduk-Sicambria wíze, és nem is oly régen, "Kantorfoka Patak" névvel jelölve a hegyoldal részének környékét.

 

Újlak - Neustift - Neobuda

Az Árpád híd budai végének déli fele a Boldogságos Szűz Szigetének Újbécs nevű középkori telepe:

Responsive image
Újbécs után délre, Újlak - Neustift - Neobuda következik a településsorban, de az már nem Óbuda része a középkorban

Ezt nem történész írta, azért van benne a valós topográfia: ez levéltári közlemény!

 

Bél Mátyás 1737.

Kisebb-nagyobb szigetek, egyiken a Zichy birtok:

Responsive image
Óbuda a török pusztítás után: kisebb-nagyobb szigetek, amelyek egyikén a Zichy-birtok található, ahol megindul a fejlődés (az egykori) Óbuda lakosai által

 

Besenyő (Szentlászló)

Nevenincs Árpád-kori birtok-központ! A Pest-megyei Besenyő-Szentlászló nevű Árpád-kori település feltárása 2009 júliusában a Hajógyári-szigeten, amely korábban a szárazföld része volt. Régész-történészeink az alapjában téves óbudai topográfiájuk miatt a mai napig sem tudják és nem hajlandóak elismerni ennek a településnek a valós nevét, mert az már önmagában borítaná a Zichy Főtérre elképzelt légvárat, amit ma is erőltetnek Óbuda helyrajzával kapcsolatban.

Responsive image

Besenyő (azaz Szentlászló) ugyanis Révjenő északi szomszédja volt. Révjenő pedig Újbécs északi szomszédja. Történészeink nem kerültek tisztába a ténnyel, hogy a Zichy Főtértől nyugatra, a vonatkozó oklevelek idejében egy széles Duna meder létezett, éppen ezért a mai Pesthez fantáziálták Újbécset és Révjenőt is. Ezáltal a Hajógyári szigeten feltárt település nevét mindaddig nem tudják a saját téveszméik miatt bevallani, amíg azt erőltetik továbbra is, hogy Óbuda városa a Zichy Főtérnél létezett! És olyannyira elvakultak, hogy még önmaguknak sem ismerik be, hogy az ő elképzeléseik szerint, akkor a mai Pest városfalától kezdve, egészen a Rákos patak torkolatáig három hatalmas, és gazdag középkori egybefüggő telepnek kellett volna lennie, és erről látképeinknek is kéne lennie. Ilyen azonban nincs, és soha nem is volt! Ugyanis ezek a gazdag középkori telepek a mai Zichy Főtér - Szentlélek tér környezetében találhatók! Arra leszek igazán kíváncsi, hogy meddig akarják még erőltetni a tévképzeteiket a nagyképű, tekintélyuralmi rendszerükkel? Tényleg röhej ez az egész!

Responsive image

 

Wikipédia

Az Óbudára vonatkozó minden témában az urambátyám rendszert használó történész nyaloncok és szervilis követőik uralják a Wikipédiát! Minden más, a hivatalos történész téveszméket cáfoló kutatót tiltanak a szerkesztéstől, támadják őt, majd azonnal kizárják. A főszerkesztők ellenőrzik egymás írásait, hogy az éppen aktuális téveszme szerepeljen az oldalakon, s bevédik egymás valagát. Az óbudai pálos kolostor Wikipédia oldalán, és az összes kapcsolódó oldalon ugyanezt művelik, s a Hármashatár-hegy oldalában talált romemlékeket igyekeznek az óbudai Fehéregyházával összemosni. Leginkább az a szintén talpnyaló-másoló történész műveli ezt, a korábbi történetírói, magyarellenes munkákat másolva, és népszerűsítve, aki abból írt diplomamunkát, hogy Óbuda nem is létezett. Különböző szélsőbaloldali, tudományosnak álcázott szervezetek pedig nyíltan támogatják. Mindezt teszik úgy, hogy kisajátították a Wikipédiát a saját részükre, a kívülállókat pedig kizárják. Vajon maga a Wikipédia tud erről?!

Responsive image
Óbudai pálos kolostor szerkesztése Qedrák-Kanyó Ferenc által

Responsive image

Kanyó Ferenc a másik ilyen delikvens: ő megszerkeszti az óbudai pálos kolostorról szóló oldalt, ahol forrásnak beírja a saját írásait! Gyomorforgatóan aljas eljárás ez, mert így az ő írásai kerülnek előtérbe. Így tudja tovább butítani az érdeklődőket, és elferdíteni-meghamisítani az óbudai történelmet!

Responsive image
Kanyó Ferenc butaságai

Óbuda helyrajzi problémájának ügyében nyíltan, tévéműsorokban és rádióinterjúkban valótlanságokat állító, szamárlétrát mászó történész átszerkeszti a Wikipédia Óbudai pálos kolostor - Fehéregyháza-Ősbuda oldalait, a forrásokhoz beírja a saját irományait, mégpedig úgy, hogy mások írásait a témára vonatkozóan véletlenül "kifelejti", mert az esetleg cáfolná a saját művét. Egy szervilis, szintén történész wikipédista járőr cimborája ellenőrzi, mindent rendben talál, nincs itt semmi látnivaló, nincs is más olvasnivaló, csak is a Kanyó Ferenc! Fehéregyháza innentől eltűntként van kezelve, Árpád fejedelem sírjával együtt a Viktória téglagyár bányagödrében, Kanyó Ferenc által, hogy az érdeklődők elhiggyék, hogy a történészek tévedhetetlenek, és tovább tudják folytatni a százéves dogmáikat.

És legfőképpen azért hamisítják ezt, hogy a magyarok megtérése idején, a 803. évben Pannóniában legelsőként Szűz Mária tiszteletére megépült Boldogasszony prépostsági Székesegyházat (melyet Banai kápolnának is hívtak, majd Alba Beate Marie Virginisnek) ne is keresse most már senki! Tipikusan aljas módszer, amelynek okaira csak tippelni lehet!

Kanyó belerejti az írásaiba a történész téveszmét (hiszen az ő érdeke is az, hogy ez maradjon s ne legyen változás). Mutatom: "Az óbudai lakótelep építését megelőző nagyszabású feltárások a felszínre hozták Óbuda valamennyi középkori egyházi épületét, így kizárásos alapon csakis a pálos kolostor kerülhetett elő a 19. században a Victoria-téglagyár telkén".

Ez alapjában egy ocsmány és hatalmas hazugság! Hiszen Óbuda városát történészeink semmivel sem tudták a Zichy-főtér környezetére azonosítani, és nemhogy valamennyi, hanem a város egyetlen épületét sem tudták sem a látképeknek, sem az oklevelek adatainak megfeleltetni! Sok oldalon megírtam már ezt, és mégis tovább hazudnak! Nem szégyellik magukat az Óbudai Múzeumban és a Budapesti Történeti Múzeumban?! A kérdésem persze csak költői.

Kanyó a szerzőtársaival együtt azt jelenti Óbudának, mint Varju Elemér Visegrádnak, aki elhazudta a királyi alsó-várat, azt erőltetve és propagálva, hogy az soha nem is létezett! Nos, Kanyó Ferenc ugyanezt műveli Óbudával, mégpedig nagyon aljas módon teszi mindezt, immár hazugságoktól sem visszariadva. Pedig nyolc évvel ezelőtt megírtam neki, hogy megbukott-megbuktak, de olyannyira félreképezték, hogy elvakultságában ezt nem hitte el nekem. Legutóbb már csak annyira futotta tőle, hogy "zaklatásra" hivatkozva jelentgette a bejegyzéseim (melyben megírtam, hogy hazudozik). (lásd: Tévedni emberi dolog)

Kanyó az óbudai patakmalmokat is igyekszik összemosni, hogy Árpád fejedelem sírjának helyét a Viktória téglagyár bányagödrébe adhassa elő. Úgyhogy megírtam ezt a bejegyzésem:

MALOM AZONOSÍTÁS AZ ÓBUDAI FEHÉREGYHÁZA ÉS ÁRPÁD FEJEDELEM SÍRHELYÉNEK IGAZOLÁSÁRA

Érdemes elolvasni pár művet ez ügyben. De vigyázzunk ám, mert nagyon alattomos módon tudnak a történészek "tévedni", tényeket hagynak figyelmen kívül a téveszméik érdekében!

- Az önmagát is félrevezető Vértessy György: Gondolatok Árpád fejedelem sírjáról

- Az alapjában tévedésben lévő Gömöri Havas Sándor: Az ó-budai Fehéregyház 3-50

- Az építészektől az a Z. Tóth Csaba írt erről a témáról, aki sokáig próbált engem arról győzködni, hogy a hadmérnöki rajzok valótlanok, aztán több esetben kiderült, hogy az ő látásmódja a hibás, és térlátás képessége nincs! A Simontornya Fikció, aztán nem sokkal később a történész tévképzetet másoló másik gyöngyszem, a Szentendre Fikció látkép megfejtéseim után feladta, és azóta csönd van. Talán rájött, hogy tévedett, mikor hitt a történészeknek, és másolta a téveszméiket. Még kész szerencse, hogy a tervei alapján, mégsem építették újra az óbudai Fehéregyházát a Viktória téglagyár bányagödrébe, ugyanis az ott valójában sosem volt! De azért olvassuk el, hogy mit írt: Fehéregyháza

A lényeg minden esetben az, hogy a dolgokat a helyén tudjuk kezelni! Nem szabad mindent elhinni, több oldali ellenőrzés és azonosság szükségeltetik.

 

Folytatjuk!

Responsive image
Dr. Schweitzer Ferenc vízrajzi rekonstrukciós felülnézeti térképe a középkori Óbuda látképpel. A mai Szentlélek-tér környéke és a Lajos utca 163 szám előtti terület is ezen a középkori szigeten létezett

Hogy mindenki számára tisztán érthető legyen: Óbuda városának azt a területet nevezzük, ahol a középkori fedőképen, jobbra látható prépostsági vár, Kurszán vára (Veteri Buda) és a Sicambriában lévő klarissza sziklakolostor a királynéi várral egybeépülve látható (Vetus Buda) a békásmegyeri hegyoldalban.